Jdi na obsah Jdi na menu
 


Města a obce

Příspěvky

Veletov

30. 1. 2010

Obrazek   Veletov se rozkládá mezi Konárovicemi a Týncem nad Labem a leží při samém toku řeky Labe. Ačkoliv řeka byla obyvatelům obce obživou, tak nezřídka bývala i pohromou pro tuto obec v podobě povodní, které se tu dosti často vyskytovaly.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Města a obce | Komentářů: 0

Konárovice

9. 1. 2010

Obrazek    Konárovice mají bohatou historii. Vznik této obce spadá do období panování knížete Boleslava II. Rozprostírají se na kopci východním směrem od Kolína a jejich součástí je i osada Jelen a Včelín. V minulosti k nim patřily i Soušky, které se nachází při toku Labe a v součastnosti je to již téměř zaniklá osada.

  Mezi nejvýznamější majitele konárovického panství patřila hraběnka Alžběta de Quasco rozená Netolická, která získala Konárovice v dražbě  1.5. 1772 a za jejíhož působení doznaly Konárovice značného rozkvětu. Dalším význačným majitelem byl hrabě Jan Harrach, jež koupil panství 2.6. 1856 a za jehož panování zde došlo k velkému hospodářskému rozvoji.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Města a obce | Komentářů: 5

Kolín

9. 1. 2010

Obrazek

Město Kolín, leží v úrodné polabské nížině a jeho základ byl položen na skále nad řekou Labe Králem Přemyslem Otakarem II. První písemná zmínka o něm je z roku 1261, ale jeho historie je mnohem starší o čemž napovídají i bohaté archeologické nálezy, které byly přímo v městě, nebo v jeho okolí nalezeny.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Města a obce | Komentářů: 0