Jdi na obsah Jdi na menu
 


Polabské cyklostezky

Příspěvky

Krajem bitvy u Kolína

12. 6. 2010

Obrazek   Kolín, Polepy, Červené Pečky, Ratboř, Křečhoř, Vítězov, Nová Ves, Kolín. Trasa měřící přibližně 35 km., která není nijak náročná, ale kromě rovinek v sobě zahrnuje i stoupání a místy trochu obtížbější terán, kde je lepší kolo vést. A i když je cesta po levém břehu Labe značena jako cyklostezka, tak spíše připomíná džungli, než cestu po které by se dalo jet na kole

 
Celý příspěvek | Rubrika: Polabské cyklostezky | Komentářů: 0

Kolínské cyklostezky

14. 5. 2010

   Kolín a celý kolínský okres je na zpevněné cyklostezky chudý. Nelze se tudíž divit, že zde cykloturistika příliš nekvete a kromě místních zde moc turistů na kolech nepotkáte. Místním zastupitelům je lhostejné i to, že zde všichni, včetně dětí riskují zdraví a životy kličkováním mezi auty a v neposlední řadě je jim lhostejno i to, že by mohli na cykloturistice vydělat i zdejší podnikatelé. Místním tak nezbývá, než závidět polabskou cyklostezku sousedním Poděbradům, kde to doslova žije.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Polabské cyklostezky | Komentářů: 0

Kolín-Starý Kolín-Týnec nad Labem-Veletov-Kolín

14. 5. 2010

Obrazek   Trasa je to nenáročná, neboť vede převážně po rovince, částečně po nezpevněné komunikaci a jen díky tomu, že Týnec nad Labem leží na kopci, tak se alespoň na chvilku cesta po rovince zpestří vyšlápnutím kopce, kde vám je ovšem odměnou částečný výhled na tok Labe a nebo návštěva zdejší cukrárny. Celá trasa měří z centra Kolína přibližně 36 km.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Polabské cyklostezky | Komentářů: 0