Jdi na obsah Jdi na menu
 


PLAY MOBIL FUN PARK ZIRNDORF

7. 1. 2010

 

 

    PLAY MOBIL FUN PARK ZIRNDORF

GPS souřadnice:

 49°25'52.089"N, 10°56'30.518"E

   Zábavný park se nachází ve Spolkové republice Německo nedaleko Norimberku v městečku Zirndorf. Z Prahy vede dálnice až do Norimberku, takže cesta je poměrně rychlá a pokud nebydlíte daleko od hranice s Německem,  tak se výlet nechá zvládnout i za jeden den včetně cesty tam i zpět. Z Prahy trvá cesta 3 - 3,5 hodiny. My jsme ovšem zvolili výlet na celý víkend, takže jsme vyjeli už v pátek odpoledne a přespali jsme nedaleko Plzně ve vesničce Tlučná v penzionu Barokní špejchar. 

Obrazek

  Budova je asi 300 let stará a vybavení je stylové. Penzion má 4 pokoje a součástí je restaurace s velkým výběrem jídla a točí zde pivo Bernard.

  Druhý den jsme vyrazili směr Zirndorf do zábavnýho parku. Po dálnici cesta ubíhala rychle a krátce po desáté hodině ráno jsme byli na místě.Parkovat se nechá přímo na ulici před parkem zdarma a nebo v garážích za poplatek 2 eura.Vstupné do areálu také není nijak vysoké,neboť činí za osobu 8, nebo 10 euro, podle toho v jakém období do zábavnýho parku přijedete. Platí se i za děti od věku tří let a to stejnou částkou jako pro dospělé. Ovšem potom jsou všechny atrakce zdarma a nemusí se už za nic jiného platit.

Obrazek 

  Po vstupu na vás čeká velká spousta atrakcí, které si užijí hlavně děti, ale ani dospělí se zde nudit nebudou. Nezapomeňte s sebou vzít i plavky pro děti, neboť je zde i možnost pro děti se vykoupat na vodních atrakcích a za teplObrazekého počasí si to určitě děti nenechají ujít. Jsou zde tři místa, kde se nechají využít vodní atrakce. Na prvním jsou fontánky a různé vodní hráze. Na druhém jsou bazénky a na třetím místě je maketa aztécké jeskyně s vodopádem a umělým krokodýlem. Mezi další vodní atrakce tu patří pirátký koutek, kde je pirátská loď, na kterou se můžete vydat a vyzkoušet život pirátů a nebo si zkusit plavat na pirátských vorech. To se bude líbit zvláště dětem, kObrazekterý budou chtít zkusit plavat na vorech kolem celého jezera a vyzkoušet svou zručnost s pádlem. Dále je zde vodní kanál se spoustou lodiček a jiných hraček. Mezi další atrakce patří westernové městečko, kde nechybí saloon a banka a je zde i dostavník. Hlavní dominantou je rozsáhlý hrad s věží odkud je krásný výhled po celém parku a okolí. Uvnitř hradu se skrývá funkční studně a děti budou nadšený, že si mohou vytáhnout vodu ze studny. Před hradem je několik mučících nástrojů, které si můžete vyzkoušet na vlastní kůži a můžete se u nich vyfotit jako praví mučedníci. Jsou zde ještě další atrakce a nechybí zde samozřejmě ani klouzačky a houpačky a pokud vás omrzí hrátky venku, nebo pokud je deštivo můžete zajít do vnitřního komplexu, kde na vás čeká obrovské množství hraček, takže děti nebudou vědět kam dříve zajít. Pokud se budete chtít občerstvit, tak jsou zde k dispozici restaurace a kavárny. Ceny za jídlo v nich jsou téměř srovnatelné jako s cenami u nás, ale za nápoje zaplatíte podstatně více a ceny nápojů jsou skoro stejně vysoké jako ceny jídla. Levněji vyjde je pořídit v automatech, nebo si přinést svoje s sebou. Ostatně i spousta místních si zakoupila oběd a nápoje měla svoje vlastní. Jelikož je restaurace jako samoobsluha a po zakoupení jídla se můžete posadit v podstatě kamkoliv venku nebo vevnitř, tak je jedno že při tom máte svoje pití a nikomu to nevadí. Po skončení prohlídky parku projdete ven skrz obchod, kde můžete všechny tyto hračky zakoupit za výhodné ceny a místní je také kupují ve velkém. Určitě zde budete mít na celý den o zábavu postaráno, obzvlášť, když je zde nově otevřen i relax park, který je spíše rájem odpočinku pro dospělé a proto mohu návštěvu tohoto zábavnýho parku jen doporučit.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Krásný tip

(Pavlína, 8. 1. 2010 11:51)

Díky za tip,kam vyrazit s naší dcerkou.Jen co bude venku teplo a sluníčko,určitě se zajedeme podívat.